Gdańsk: Wielki pożar na ulicy Abrahama.

Ponad trzydziestu strażaków walczyło całą noc z ogniem przy ul. Abrahama 2 w Gdańsku. Spaliła się hala magazynowa. Straty są liczone w milionach złotych.

W spalonym magazynie znajdowała się m.in. hurtownia kosmetyków, wulkanizacja oraz hurtownia papierosów.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godzinie 20:47. Jak informują strażacy pierwsze jednostki były na miejscu już o 20:54. Akcja gaśnicza trwała osiem godzin i zakończyła się tuż przed godziną 5:00.

Pożar na Abrahama. Są wielkie straty

W akcji gaśniczej pomagali również policjanci z wydziału prewencji, którzy zabezpieczali miejsce pożaru oraz pomagali w ewakuacji mienia z nieobjętej pożarem części budynku.

– Tuż przed godziną 21 mieliśmy informację o pożarze przy ul. Abrahama. W środku pali się dużo tworzyw sztucznych co utrudnia akcję gaśniczą. Podajemy wiele prądów wody jak również pianę gaśniczą – relacjonował na miejscu kierujący akcją mł.bryg. Jakub Korzeniowski. Spaleniu uległo wyposażenie oraz towar znajdujący się w magazynie. Udało się nam uratować 1/3 budynku.

Czy to było podpalenie?

Starty szacowane są na 1mln 850tys złotych. Na miejscu trwają prace mające na calu wyjaśnienie przyczyn pożaru. Mąją być one znane najprawdopodobniej pod koniec tygodnia. Nieoficjalnie mówi się o podpaleniu, jednak Policja nie potwierdza żadnych informacji.

Mimo długiej i wyczerpującej akcji nikt nie został ranny. Uratowane mienie szacowane jest na ok. 4 mln. złotych.

 

Mój tekst na [trojmiasto.eska.pl]

Galeria Zdjęć [link]

Komentarze

Komentarze