Steel Wool. Czyli jak roziskrzyć nasze zdjęcia?

Steel wool photography to bardzo efektowna forma „zabawy” z fotografią. W wolnym tłumaczeniu to wykonywanie zdjęć z zastosowaniem wełny stalowej i kilku drobiazgów. Część osób nazywa to zabawą z ogniem czy – po prostu – malowaniem ogniem.

 Wiele osób, widząc tego typu zdjęcia (steel wool) uważa, że trzeba mieć dobry aparat lub wiedzę i umiejętności. Pojawią się też zdania, że zdjęcia z użyciem wełny stalowej to efekt działania programów graficznych. Nic bardziej mylnego.
Jak zrobić dobre zdjęcie?

Trzeba także zaopatrzyć się w coś, w co będziemy wkładać lub do czego będziemy mocować wełnę emitującą nasze iskierki.

No i na koniec najważniejsze. Wełna stalowa. Można ją dostać z większości sklepów lub składów budowlanych. Warto zapoznać się z gramaturą – im mniejsza (im więcej zer), tym więcej iskier powstanie i będą one drobniejsze.

Uwaga na pożary !

Kiedy to wszystko już mamy, pozostaje nam wybór miejsca. Należy pamiętać, że iskry mogą nieść ze sobą zagrożenie pożarowe. Na treningi zatem najlepsza będzie plaża lub opuszczona kopalnia piachu lub żwirownia. Zawsze po zakończonych zdjęciach należy sprawdzić, czy gdzieś nie tli się resztka wełny.

Jeśli zaś używasz mediów społecznościowych, oznaczaj je tagami #gdansksteelwool #steelwoolpoland i przyłącz się do zabawy!

Zapraszam do galerii [link]

Komentarze

Komentarze